KIM JESTEŚMY?

Dlaczego my?

Mariusz Jędrzejewski polski właściciel AfricanFive.com wyprawy do afryki "safari tanzania" "afrykańskie safari" "safari afryka" "podróże do afryki" "wycieczka objazdowa tanzania" "wycieczka na safari" "wycieczka serengeti"

Mariusz

Moja fascynacja Afryką zaczęła się pewnego deszczowego lata, kiedy z zapartym tchem przeczytałem wygrzebaną gdzieś na strychu „Starą Afrykę na nowo odkrytą” Basila Davidsona. Kolejnym etapem było spojrzenie na tragedię belgijskiego Konga oczami Conrada i bardziej naukowych opracowań. Potem poszło samo – „Zielone Wzgórza Afryki” Hemingwaya, wszystko co tylko się ukazało Ryszarda Kapuścińskiego, a skończywszy na fascynacji rzeźbą i kulturą Złotego Wybrzeża w trakcie fakultatywnych zajęć na studiach.

Kiedy po raz pierwszy stanąłem na tym kontynencie, Afryka mnie zachwyciła. Doznałem wrażenia, że żadne zdjęcia i opisy nie są w stanie oddać jej rzeczywistego piękna i klimatu. Godziny jazdy samochodem po bezdrożach, niekończący się horyzont, którego przekroczyć nie sposób, poczucie wolności i przestrzeni, widok wolnych, dzikich zwierząt, beztrosko żyjących w tych bezkresach.  

Wróciłem z silnym postanowieniem, że kawałek tej Afryki musze pokazać innym. I będzie to tylko mniejszy kawałek, bo „ten kontynent jest zbyt duży, aby go opisać. To istny ocean, osobna planeta, różnorodny, przebogaty kosmos. Tylko w wielkim uproszczeniu, dla wygody, mówimy – Afryka. W rzeczywistości, poza nazwą geograficzną, Afryka nie istnieje.” (Ryszard Kapuściński). 

Wszystko to co tutaj robię to w zasadzie i hobby i potrzeba zrobienia czegoś niesamowitego, a dodatkowo pożytecznego dla samych Afrykanów. Prywatnie dzielę bowiem swój czas między rodzinę i pracę, między podwarszawski Milanówek i szwajcarską Lucernę.

AfricanFive.com Sp. z o.o. jest organizatorem turystyki posiadającym siedzibę w Polsce, wpisanym do Rejestru Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem  ewidencyjnym 38555 (numer wpisu do rejestru 2653).

AfricanFive.com Sp. z o.o. posiada Gwarancję Ubezpieczeniową o numerze COR401444 wystawioną przez Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group na wypadek konieczności zapewnienia powrotu Podróżnych do kraju oraz zwrotu wpłat wniesionych przez Podróżnych na imprezy turstyczne, w razie niewykonania zobowiązań umownych.

Kontakt Z NAMI

DANE FIRMY

AfricanFive.com Sp. z o. o.
NIP: 1182261266
REGON: 525184210

SIEDZIBA FIRMY

Ul. Traugutta 14
05-870 Błonie
Polska